Muzeum interaktivní zábavy Pod čepicí, Hronov - O muzeu

Jsme dvě sestry, Martina a Lenka. Nápad založit v našem rodném městě Hronov interaktivní muzeum se v našich hlavách zrodil v „nejplodnějším a nejinspirativnějším“ období snad každé matky – na mateřské dovolené.

Inspirací pro muzeum byly vlastní děti, Hronov je tak bohatší o další muzeum

Ve snaze přijít s nějakou novou a poutavou „zábavkou“ pro svá dítka jsme vymýšlely vše možné… Společně jsme se pouštěly do výroby textilních hraček, vytvářely sadu kreativních úkolů pro malé zahradníčky. Téměř denně se scházíme dohromady s pěti ratolestmi různých věkových kategorií a v dobré víře podporujeme jejich všetečnost, zvídavost, vlastní fantazii a tvořivost.

Sen se plní, vzniká interaktivní muzeum chytré zábavy Pod čepicí Hronov

Z tohoto našeho snažení vyplynula touha věnovat se takovýmto činnostem i nadále, naplno a nabídnout možnost zábavného vzdělávání, poznávání a tvoření široké veřejnosti. Navíc jsme mohly obě bohatě využít naše pedagogické praxe a zkušenosti ze svých profesí. Proto jsme se na konci roku 2013 rozhodly založit neziskovou organizaci a zaregistrovat zapsaný spolek Pod čepicí z.s., jehož cílem je vytvořit a provozovat Interaktivní muzeum chytré zábavy Pod čepicí Hronov.

• Otevírací doba:
    Út - Pá 13:00 – 17:00 (dopoledne pouze pro objednané školní skupiny)